آرشیو برای: "آبان 1397, 14"

خواص عطر گل نرگس

خواص عطر گل نرگس
🌼 خواص عطر گل نرگس 🌼 💫 رسول خدا(ص) می فرمایند: ✍️ گل نرگس را بو کنید ✅ اگر در روز یک مرتبه باشد ✅ یا در هفته یک بار ✅ یا در سال یک بار ✅ یا در زندگی یک بار ♻️ زیرا در قلب دانه ای از جنون و جذام و پیسی است که بوییدن نرگس آن را می کَنَد (سبب پیشگیری از… بیشتر »

ماجرای تشییع جنازه

ماجرای تشییع جنازه
امام هشتم (ع) و ماجرای تشییع جنازه موسی بن سیار که از یاران حضرت رضا علیه السلام است ،‌می‌گوید : « ‌روزی همراه ایشان بودم همین که نزدیک دیوارهای طوس رسیدیم صدای ناله و گریه‌ای را شنیدم . من به جست و جوی آن رفتم . ناگاه دیدم جنازه‌ای را می آورند در این… بیشتر »

چهار چیز برای چهار مقصد

چهار چیز برای چهار مقصد
✍ امیرالمومنین حضرت علی (ع) : 🌹 چهار چیز برای چهار مقصد دیگر آفریده شده اند : ❶ مال برای خرج کردن در احتیاجات زندگی نه برای نگهداری ❷ علم برای عمل کردن به آن نه جدال و کشمکش و بحث ❸ انسان برای بندگی و اطاعت از خدا نه خوشگذرانی و معصیت ➍ دنیا برای جمع… بیشتر »

آب و باد وخاک سرگردان ماست

آب و باد وخاک سرگردان ماست
این ماجرای واقعی در مورد شخصی به نام نظرعلی طالقانی است که در زمان ناصرالدین شاه، دانش اموزی در مدرسه ی مروی تهران بود و بسیار آدم فقیر و تنگدستی بود. یک روز نظرعلی به ذهنش می رسد که برای خدا نامه ای بنویسد. این نامه هم اکنون در موزه ی گلستان تهران تحت… بیشتر »

مجلس جشن عقد دختر صاحب خانه است.

مجلس جشن عقد دختر صاحب خانه است.
✍ به گزارش «شیعه نیوز»، فاضل بزرگوار سید جعفر مزارعى روایت کرده: یکى از طلبه هاى حوزه با عظمت نجف از نظر معیشت در تنگنا و دشوارى غیر قابل تحملّى بود. روزى از روى شکایت و فشار روحى کنار ضریح مطهّر حضرت امیرالمومنین (علیه السلام) عرضه مى دارد: شما این… بیشتر »

زندگی من سراسر خاطرات تلخ و شیرین

زندگی من سراسر خاطرات تلخ و شیرین
یک قصّه عبرت آموز 🔹 من دختری 22 ساله‌ام و اکنون 2 سال است در اصفهان ساکن هستم، زندگی من سراسر خاطرات تلخ و شیرین است که یکی از آنها واقعاً برایم ماندنی است. من فکر می‌کنم اگر هر کاری از روی عقل و منطق و با تکیه بر قدرت خداوند انجام شود، درست از آب در… بیشتر »

«سفری در پیش دارم!»

«سفری در پیش دارم!»
💠روزی عزرائیل نزد موسی آمد، موسی پرسید: برای زیارتم آمده ای یا برای قبض روحم؟ عزرائیل: برای قبض روحت. موسی: ساعتی به من مهلت بده تا با فرزندانم وداع کنم. عزرائیل: مهلتی در کار نیست. ‼️موسی (ع) به سجده افتاد و از خدا خواست تا به عزرائیل بفرماید که مهلت… بیشتر »

خواب بین الطلوعین را ترک کن...

خواب بین الطلوعین را ترک کن...
‍ ✳️ خواب بین الطلوعین را ترک کن… یکی از آقایان خواب دیده بود که برآورده شدن حاجتت به دست فلانی است. به نزد او می رود و می گوید: ابتلا به هم و غم داشتیم، ما را نزد شما فرستادند. او با خونسردی جواب می دهد: به ما هم گفتند، اگر حاجتت را به ما عرضه… بیشتر »

نماز_درمانی

نماز_درمانی
🔰 احکام زیر بر اساس رساله ی مراجع معظم تقلید است، هر چند نماز فقط قربت الی الله انجام می شود ولی انجام صحیح و کامل آن آثار طبی و حفظ الصحه ای فراوانی دارد. 🕋 مستحب است حفظ نیت، توجه، خضوع و خشوع در سراسر نماز (تقویت اراده، عقل و حافظه) 🕋 مستحب است نظر… بیشتر »

هفت چیز پس از مرگ

هفت چیز پس از مرگ
آیتــ الله مجتهدی تهرانی (ره):آثار ماتاخر 🍁 ‍ هفت چیز پس از مرگ برای انسان جاری است( برای نوشتن ثواب، نامه عملش باز مےماند ) 🍁 ‍ پیامبر اکرم صلی الله علیه واله فرمود: هفت چیز برای بنده بعد از مرگ در جریان است: ✅ ‍❶ دانشی که بیاموزد که دیگران از آن بهره… بیشتر »