موضوع: "موضوعات پايان نامه"

برج عقرب

برج عقرب

💠 قمر در عقرب مهر ماه 97

🌙 قمر در عقرب پدیدهٔ نجومی عبور کره ماه از زمینه صورت فلکی عقرب (کژدم) و یا از امتداد برج فلکی عقرب است

🔹 در روایتی امام صادق(علیه السلام) می فرمایند: «هر کس در هنگامی که قمر در عقرب باشد، مسافرت یا ازدواج نماید، خیری نمی بیند»
🔸 همچنین پیامبر اکرم ص فرمودند: هرکس در این ایام بر خدا توکل کند، خداوند او را یاری خواهد کرد بویژه اگر صدقه بپردازد. زیرا صدقه نحوست را از بین می برد. خواندن آیت الکرسی هم موثر است.

⁉️منظور از قمر در عقرب برج عقرب است یا صورت فلکی عقرب؟

◽️در مورد اینکه کدامیک از این دو می تواند منظور امام صادق علیه السلام در روایت فوق باشد بین علما اختلاف است
در این بین نظر علامه حسن زاده آملی که در زمان ما متبحر در علم هیئت و استاد این فن می باشند این است که ملاک همان صورت فلکی است و دلائلی برای آن ذکر می کنند. (دروس فی المعرفه الوقت و القبله، درس 25)
◽️اما در عین حال ایشان اینکه در هر دو مورد یعنی هم برج و هم صورت فلکی از مسافرت و ازدواج اجتناب شود را مطابق با احتیاط می دانند.

💎 ورود و خروج قمر به برج عقرب

✅ شروع : چهارشنبه 18 مهر 1397 ساعت 06:00

❌ خروج: جمعه 20 مهر 1397 ساعت 21:16

💎 ورود و خروج قمر به صورت فلکی عقرب

✅ شروع : جمعه 20 مهر 1397 ساعت 19:13

❌ خروج: دوشنبه 23 مهر 1397 ساعت 03:15

🔻 در این ایام انجام کارهای مهم زیر کراهت دارد و بهتر است ترک شود:
◽️خواندن عقد ازدواج
◽️مسافرت
◽️اقدام برای بچه دار شدن (اعقاد نطفه)
◽️افتتاح کار و کسب و تجارت
◽️حجامت
◽️و…

❤️ جدول قمر در عقرب کل سال 1397

🌐 ahlolbait.com/media/19656

بداء در علائم حتمی ظهور

بداء در علائم حتمی ظهور
نوع مستند : مقاله
پدیدآورندگان شبکه کوثرنت :

خدیجه کشاورز

پدید آورندگان خارج از شبکه :

امامعلی خوشنود

چکیده :
علائم ظهور بر اساس چگونگی وقوع بر دو نوع است:
یک نوع حتمی و دیگری غیر حتمی.بداء چه در عالاثبات و چه در عالم ثبوت اتفاق می افتد اما در خصوص موضوع علائم حتمی ظهور آنچه به صراحت می توان از آن گفت جاری شدن آن در عالم اثبات است و آنچه باید ثابت شود اجرای آن در عالم ثبوت است.
بداء یکی از مظاهر قدرت خداوند است و از آنجا که خداوند قادر مطلق است و دستانش باز است هر چه بخواهد و اراده کند انجام می دهد ؛پس اینکه خداوند بخواهد در علائم حتمی ظهور بداء ایجاد کند چندان هم غیر قابل باور و انجام نا شدنی به نظر نمی رسد وخداوند تا آنجایی که به غرضش از قرار دادن علائم ضرری نرساند می تواند در هر کدام از انها که بخواهد بداء حاصل کند.
به دو دلیل این مهم(بداء در علائم حتمی ظهور) ثابت می شود:
روایاتی که دلالت بر ناگهانی بودن ظهور می کند و دوم روایاتی که دلالت بر این می کند که دعا در نزدیک شدن ظهور اثر دارد.
همانطور که می دانیم خداوند حکیم است و حکیم کار بیهوده انجامم نمی دهد پس اگر خداوند بدایی حاصل کند از روی حکمت است(یعنی هم دلیل این بداء از روی حکمت است هم چگونگی بداء)خداوند علائم را وسیله ای برای تشخیص نزدیکی و آماده سازی ظهور قرار داده و بداء در همه آنها با غرضش منافات دارد پس در همه علائم بداء اتفاق نمی افتد.

تاریخ ثبت اثر در سامانه فراخوان های پژوهشی: سال 1394

بداء
علائم حتمی ظهور
محو و اثبات
تالیف
مخاطب سطح دو حلی

«پیامدهای اسراف و راهکارهای مقابله با آن در خانواده»

چکیده :
نوشتار حاضر با عنوان «پیامدهای اسراف و راهکارهای مقابله با آن در خانواده» ابتدا به چیستی مفهوم اسراف پرداخته و سپس اثرات و پیامدهای اسراف گرایی را مورد بررسی قرار داده است و در پایان نیز راهکارهای مقابله با اسراف در خانواده را بیان نموده است.
خشم الهی، گمراه شدن و محرومیت از هدایت الهی، فقر و نیازمندی، بیماری های روحی وجسمی، اختلاف بین زوجین، کم برکتی و روی گرداندن نعمت، زمینه ساز انواع گناهان و آلودگی های فردی و اجتماعی،سقوط اخلاقی، مستجاب نشدن دعا، هلاکت و نابودی، وابستگی به بیگانگان و عدم استقلال، تحقق نیافتن عدالت اقتصادی، عدم پیشرفت اقتصادی، ورشکستگی،قرض و تنگی معیشت؛ از جمله پیامدهای اسراف می باشد.
از جمله راهکارهای مقابله با اسراف در خانواده نیز عبارتند از: تقویت باورها، تقویت ایمان و ارزش های اخلاقی و تثبیت آن، توجه به نقش خانواده، افزایش آگاهی های عمومی، نظارت همگانی،تربیت خانوادگی،اجتناب خواص جامعه از تجمل گرایی، کنترل تبلیغات بازرگانی، معرفی الگوهای صرفه جویی و قناعت، اصلاح معیار های رقابت، اصلاح الگوی مصرف و…
واژگان کلیدی: اسراف، پیامدهای اسراف، مقابله با اسراف.

تاریخ ثبت اثر در سامانه فراخوان های پژوهشی: سال 1394

نقش موعودباوری در تکامل اخلاق اجتماعی

چکیده :

اسلام دینی اخلاقی و اجتماعی است و برای زندگی اجتماعی انسان، اصول اخلاقی خاصی را وضع نموده است. در پرتو اخلاق اجتماعی و جامعه ی اخلاقی ایده آل، خوشبختی و سعادت دائمی برای کل اعضای جامعه ی اسلامی به ارمغان می آید.
در میان اندیشه های دینی، موعودباوری و بخصوص اندیشه ی مهدویت دارای جایگاهی ویژه است. اهمیت این مسأله از آن روست که اعتقاد به موعود دارای آثار حیاتی و شگرفی در حوزه ها و ابعاد مختلف از جمله بعد اخلاقی انسان در سطح اجتماع دارد.
در این تحقیق پایانی به روش کتابخانه ای، نقش موعودباوری در تکامل اخلاق اجتماعی مورد بررسی قرار گرفته است. البته به دلیل گستردگی دامنه ی بحث، تنها به مهم ترین و اصلی ترین کارکردهای موعودباوری پرداخته شده است و منظور از موعود به طور اخص، حضرت حجه ابن الحسن العسکری (عج الله تعالی فرجه الشریف) می باشد.
اعتقاد به موعود دارای نقش اساسی و مهمی در به تکامل و تعالی رسیدن اخلاق اجتماعی همچون عدالت، انصاف، ایثار، امانت داری، وفای به عهد، راستگویی و… می باشد.

تاریخ ثبت اثر در سامانه فراخوان های پژوهشی: سال 1394

واژگان کلیدی: موعودباوری
انتظار
مهدویت
تکامل
عقاید
تدوین

به والدین احسان کنید

یک جمله در وصف مادر بگو
 

در نظرات ثبت كنيد

1488769595ghghg.gif

در نظرات ثبت كنيد