موضوع: "امر به معروف ونهی از منکر"

اعتقاد به آمدن منجی در آینده مخصوص مسلمانان

پرسش و 📝 پاسخ مهدوی

💢آیا اعتقاد به آمدن منجی در آینده مخصوص مسلمانان و به ویژه شیعیان است؟

📝 فوتوریسم به معنای اعتقاد به ظهور یک نجات دهنده بزرگ آسمانی و امید به آینده روشن که در آن، نگرانی ها و هراس ها مرتفع گردد و به برکت ظهور یک شخصیت ممتاز الهی، همه تاریکی ها از پهنه گیتی برچیده شود و ریشه ظلم و جهل و تباهی از روی کره زمین برکنده شود، یک اعتقاد عمومی ثابت است که همواره، همه‌جا و همه زمان ها، نزد تمام ملت ها شایع و رایج بوده است.

📍 در کتاب‌های مربوط به مذاهب به نام‌ها و القاب مختلفی از منجی بر می‌خوریم؛ برای نمونه
🔹 در مذهب یهود: ماشیح
🔹 در مذهب مسیحیت: مسیح
🔹 در مکتب زرتشت: سوشیانس
🔹 در مکتب هندوها: ویشنو، کلکی یا کلکین
🔹 در مکتب بودا: بودای پنجم میتریه
🔹 در مذهب اسلام: ⚜️ مهدی، قائم ⚜️

🔆 آنچه از تاریخ امت ها استفاده می شود، این است که مسأله عقیده به ظهور یک رهبر مقتدر الهی و آمدن مصلحی در آخرالزمان، به نام منجی موعود جهان، به قدری اصیل و ریشه دار است که در اعماق دل ملت ها و پیروان همه ادیان الهی و تمام اقوام و ملل جهان جا گرفته است، تا جایی که در طول تاریخ بشریت، انسان ها در فراز و نشیب های زندگی‌، با یادآوری ظهور چنین رهبر مقتدری، پیوسته خود را از یأس و ناامیدی نجات می دادند و در انتظار ظهور آن مصلح موعود جهانی در پایان جهان، لحظه شماری می کنند.
منبع: آفتاب مهر

نبض دلتنگی علی

این روزها نبض دلتنگی علی تند تر میزند،در میان هیاهوی ظلم صدای گریه های علی دل مدینه را به تنگ می آورد، زهرا جان شب زانوی غم بغل کرده گویی طاقت دیدن خزان چشم هایت را ندارد… دیگر علی نای ایستادن و تماشا کردن غروب غم بارت را ندارد
خانه بی تو بی تابی میکند، حلقه های زرد خورشید را با رفتنت داغ دار می کنی، چاه از درد علی می جوشد،و شمع در حسرتت اشک میریزد…
در، چگونه میتواند ناجوانمردانه شانه های نحیفت را به آغوش زخم بکشاند، قنفذ چگونه میتواند به طراوت شبنم چشمت بخندد…
تو می ایستی تا عشق بماند، می ایستی تا علی بماند

حکمت_صلوات :

#ختم_هزاران_صلوات
#حکمت_صلوات :
صلوات: تنها دعایی هست که حتما مستجاب می شود.
صلوات : بهترین هدیه از طرف خداوند برای انسان است.
صلوات : تحفه‌ای از بهشت است.
صلوات : روح را جلا می‌دهد.
صلوات : عطری است که دهان انسان را خوشبو می‌کند.
صلوات : نوری در بهشت است.
صلوات : نور پل صراط است.
صلوات : شفیع انسان است.
صلوات : ذکر الهی است.
صلوات : موجب کمال نماز می‌شود.
صلوات : موجب کمال دعا و استجابت آن می‌شود.
صلوات : موجب تقرب انسان است.
صلوات : رمز دیدن پیامبر در خواب است.
صلوات : سپری در مقابل آتش جهنم است.
صلوات : انیس انسان در عالم برزخ و قیامت است.
صلوات : جواز عبور انسان به بهشت است.
صلوات : انسان را در سه عالم بیمه می‌کند.
صلوات : از جانب خداوند رحمت است و از سو فرشتگان پاک کردن گناهان و از طرف مردم دعا است.
صلوات : برترین عمل در روز قیامت است.
صلوات : سنگین‌ترین چیزی است که در قیامت بر میزان عرضه می‌شود.
صلوات : محبوب‌ترین عمل است.
صلوات : آتش جهنم را خاموش می‌کند.
صلوات : فقر و نفاق را از بین می‌برد.
صلوات : زینت نماز است.
صلوات : بهترین داروی معنوی است.
صلوات : گناهان را از بین می‌برد.
🌹 اللَّـهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّد وآلِ مُحَمَّد. وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ
دوستان عزیزم سلام علیکم وقت همگی بخیر وخوبی ان شالله
امروز ختم صلوات داریم
لطفا نیت خود را قرار دهید سلامتی وفرج مولامان حضرت صاحب الامر والزمان(عج)وشفای دختر کوچولویی که الان بیهوش هستند به نام زهرا زمانی خواهر عزیز یکی از طلاب
یا علی

دیدار مردگان با خانواده در دنیا

دیدار مردگان با خانواده در دنیا 🌻‍

⇦عبد الرحیم قصیر می‌گوید:
از امام سوال کردم آیا روح مومن به دیدار خانواده اش می‌آید؟
فرمود: بله از خداوند اجازه می‌گیرد خداوند نیز به او اجازه می‌دهد و دو تا فرشته به همراه او می‌فرستد به صورت بعضی از پرندگانی که روی دیوار می‌نشینند به دیار آنان می‌آید و به ایشان نگاه می‌کنند و کلامشان را می‌شنوند.

⇦ اسحاق بن عمار می‌گوید:
« به امام موسی کاظم علیه السلام عرض کردم آیا روح مومن به دیدار خانواده اش می‌آید؟
فرمودند: بله
عرض کردم هر چند وقت یک بار به ملاقات ایشان می‌آید؟
فرمودند: به اندازه فضیلت و قدر و منزلتی که هر کدام دارند
بعضی هر روز
بعضی هر دو روز یک بار
و بعضی هر سه روز یک بار
و هرکدام که منزلتشان کم است هر جمعه
عرض کردم در چه ساعتی می‌آیند؟

فرمودند: هنگام ظهر و مانند آن
عرض کردم در چه صورت و قیافه ای می‌آیند؟
فرمودند: در شکل گنجشک یا کوچکتر از آن خداوند فرشته ای را هم با او می‌فرستد تا آنچه مایه خوشحالی اوست به او نشان می‌دهد و آنچه مایه ناراحتی اوست از او می‌پوشاند.

📚بـحــارالانوار ج60 ص257

خیانت بزرگ

دامپینگ چیست؟!

خیانت بزرگی بنام دامپینگ در جامعه در حال وقوع است . هوشیار باشید .
یک فروشگاه زنجیره ای را تجسم کنید. بسیار بزرگ. بسیار شیک. وارد محله ای می شود. محله ای با مردمانی از طبقه متوسط. نبش اصلی ترین چهار راه محله، زمینی به وسعت 10 هزار مترمربع را می خرد. آن را در هفت طبقه می سازد. با پله برقی، آینه ها و لامپ های زیبا.
خوشحالید نه؟
فروشگاه شروع به کار می کند. تعداد زیادی از اهالی محل را هم استخدام می کند. ولی فقط چند ساعت در هفته. مثلا روزی یکی دو ساعت. چه خاصیتی دارد؟ روشن است که وقتی خانم خانه دو ساعت در فروشگاهی که با آن همه زلم زیمبو و رعایت قواعد مارکتینگ چیده شده کار می کند، خرید روزانه اش را هم از همانجا انجام خواهد داد. بخصوص که قیمت ها هم پائین تر از عباس آقای میوه فروش و حسین آقای پارچه فروش است. حتی پائین تر از قیمت تمام شده! به این می گویند دامپینگ! جالب اینکه خانم عباس آقا هم میوه اش را تازه از همان فروشگاه می خرد. چرا؟ چون عباس آقا سالها هرچه میوه بد داشته که کسی نخریده بوده به منزل آورده. الان خانم عباس آقا خودش دارد کار می کند. با حقوق خودش حسرت سالیان را از دلش در می آورد.
چند ماهی گذشته. کار و بار عباس آقا و حسین آقا خراب است. درآمدشان اجاره مغازه شان را هم در نمی آورد. شاگرد مغازه اخراج می شود و می رود در فروشگاه زنجیره ای استخدام می شود. هفته ای 10 ساعت. ولی حقوق ساعتی اش بالاست. این حقوق ساعتی آنچنان توقع او را بالا برده که جای دیگری نمی تواند کار پیدا کند.
دو سال گذشته. عباس آقا در شرف ورشکستگی است. آخرین مقاومت ها را کنار می گذارد و مغازه را تعطیل می کند. او نیز به فروشگاه زنجیره ای می رود و زیر دست شاگرد سابقش که حالا یکی از انباردارهای فروشگاه است استخدام می شود. همسرش اما اخراج شده است. چون انتظار داشته بعد از دو سال حقوقش یا دست کم ساعت کارش اضافه شود.
چهار سال گذشته است. صاحب مغازه عباس آقا دو سال است اجاره ای نگرفته است. از وقتی عباس آقا مغازه اش را خالی کرده یکی دو مستاجر عوض کرده که هیچکدام بیش از یکی دو ماه دوام نیاورده اند. کاسبی نیست. مغازه ها را به قیمت ارزانی می فروشد به یک بساز و بفروش.
سال پنجم دیگر محله مردمانی از طبقه متوسط ندارد. حسین آقا و شاگردش هر دو کارگر ساختمانی هستند. قیمت های فروشگاه زنجیره ای بالاست. سود هشتصد درصدی روی قیمت تمام شده کالا عادی است. فروشگاه حقوق ساعتی را کم کرده. تعداد بیشتری را با ساعت های کمتر استخدام کرده است.
سال هفتم. فروشگاه محله را به خاک سیاه نشانده. کسی دیگر در آن محله پس اندازی ندارد. فروشگاه کالاهایش را به سایر شعبه ها انتقال می دهد. این شعبه تعطیل است. مردم فقیر منطقه قدرت خرید از چنین فروشگاه باکلاسی را ندارند!
این اتفاقی است که هر روز در آمریکا می افتد. صاحب فروشگاه همان یک درصد است و ساکنین محله همان 99 درصد. فقرا فقیرتر و پولدارها پولدارتر می شوند. شهردارهای مناطق و شهرهای کوچک هر روز با التماس از مردم می خواهند که به جای خرید از فروشگاه های عظیم، از بیزینس های محلی (عباس آقا و حسین آقا) خرید کنند. ولی اغلب مردم با همین طرز فکر شما خریدشان را از غول های بزرگ انجام می دهند. شیک. ارزان!
از خودتان بپرسید چرا اروپا غول های آمریکایی مثل والمارت را محدود کرده؟ جالب اینکه به دلیل همین محدودیت متهم به کمونیست بودن و مخالفت با تجارت آزاد هم می شود.
نه دوست عزیز. هرکه ارزان می فروشد برای رضای خدا ارزان نمی فروشد!
اگر چین سیب و پرتقالش را با ضرر وارد کشورتان می کند و ارزانتر از باغدار شما میفروشد برای این است که می خواهد باغدار باغش را نابود کند و ویلا بسازد. اگر چین پیراهن مردانه را در تهران می فروشد 5000 تومن و شما برای دوختن همان پیراهن باید 10 هزار تومن مزد بدهی، فقط به دلیل ارزانی نیروی کار چینی نیست! بلکه دارد دامپینگ می کند! قضیه خیلی ساده است .
این قضیه متاسفانه دلیل اصلی تعطیلی کارخانجات اخیر است.

برگرفته از پژوهش استاد جامعه شناسی دکتر جمالو

29 اکتبر روز جهانی اینترنت

29 اکتبر روز جهانی اینترنت

29 اکتبر روز جهانی اینترنت📱💻
این روز فرخنده رو به همه اون معتادان عزیزی که 24 ساعته سرشون تو گوشی و اینترنته تبریک میگم 😀
خدا قوت و خسته نباشید😄
#روز_جهانی_اینترنت

به بهترین وجه از #عمرتان استفاده کنید.

طالبان علم، اعم از جامعه حوزوی و دانشگاهی، از اتلاف وقت و عمر خود جلوگیری کنند..
💠 حضرت آیت الله جوادی آملی در جلسه درس تفسیر سی ام مهر ماه 96، خطاب به طالبان علم اعم از جامعه #حوزوی و #دانشگاهی، بر فراگیری علم تاکید فرموده و توصیه نمودند تا از اتلاف #وقت و #عمر خود جلوگیری کنند.

💠 خداوند جهان را به احسن وجه خلق کرد تا شما به احسن وجه کار کنید. خیلی از کارهاست که #حلال است اما آدم هر کار حلالی را که انجام نمی‌دهد هر کار خوبی را هم که انجام نمی‌دهد، آن حلال‌ترین و خوب‌ترینش را انجام می‌دهد حالا می‌خواهد درس بخواند و علم یاد بگیرد، چه علمی یاد بگیرد و چطور یاد بگیرد؟

⭕️ اگر کسی استعداد دارد و وقتش را به #موبایل و #فضای_مجازی و #روزنامه بگذراند، این معارف بلندی که در قرآن و نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه است که حرف‌های آسمانی است و به زمین آوردند اینها را یاد نگیرد، این شخص عمرش را #تلف کرده است.

💠 اتلاف عمر، حقیقت شرعیه ندارد، همین که یک کسی استعداد خوبی دارد و درس نمی‌خواند یا کم درس می‌خواند این #اتلاف عمر است، چیزی که ابدی نباشد به غیر او فکر کردن، اتلاف عمر است،

💠 سخن از عمر #نوح یا میلیارد سال نیست، سخن از #ابدیت است، ما هستیم که هستیم، اگر ما موجود ابدی هستیم باید کالای ابدی داشته باشیم، غیر از خدا و اسمای حسنای او و اولیای او و اهل بیت او چیزی ابدی نیستند، اینها #وجه_الله هستند ﴿کل من علیها فان﴾.

💠 غرض این است که این طور که خدای سبحان دارد هنرنمایی می‌کند نمی‌خواهد خودش را معرفی کند، می‌خواهد ما را بپروراند، فرمود ما این کار را کردیم به احسن وجه خلق کردیم تا شما که خلیفه خدایید هر چه می‌کنید به زیباترین نحو باشد، پس تمام تلاش و کوشش برای این است که خلیفه بپروراند، من به بهترین وجه خلق کردم،
🔶شما که #خلیفه من هستید
🔸به بهترین وجه #زندگی کنید،
🔸به بهترین وجه #حوزه و #دانشگاه را اداره کنید،
🔸به بهترین وجه #جامعه را اداره کنید،
🔸به بهترین وجه از #عمرتان استفاده کنید.

#تفسیر

#سوره_الرحمن

🎙بیان حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی

خانمهایی که عکس خودشون رو تو پروفایل میذارن چیه؟

سوال:
حکم خانمهایی که عکس خودشون رو تو پروفایل میذارن چیه؟

🌐 پاسخ:
از نظر شرعی در صورتی که عکس ها پوشیده باشد و دارای مفسده نباشد اشکالی ندارد، ولی بهتر است رعایت شود و از گذاشتن عکس شخصی خوداری کنند.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
#احکام_پوشش #احکام_فضای_مجازی
📖منبع: مرکز ملی پاسخگویی به سئوالات دینی

رابطه اخلاق و فضای مجازی

رابطه اخلاق و فضای مجازی

برشی از کتاب 📝
رابطه اخلاق و فضای مجازی📱💻🖥
مبلغان دینی ما می توانند از طریق شبکه سایبر و فضای مجازی محتوا و مفاهیم دینی را به نحو گسترده ای به همه جوامع بشری ابلاغ نمایند و از این راه پیام و مفاهیم اسلامی را منتقل نمایند.
(اخلاق در فضای مجازی،حجه الاسلام و المسلمین سید محمد حسین امامی،سال انتشار1394،نشردارخوین)

چگونه عزراییل جون هزار نفر رو در یک زمان میگیرد؟

سوال:

چجوری میشه عزاییل جون هزار نفر رو در یک زمان میگیره؟ مگه عزاییل یک نفر نیست!؟پس چرا همه جا میتونه در یک زمان جون هزاران نفر رو بگیره؟؟
🌷🌹🌷🌹🌷🌹🌷🌹🌷🌹🌷🌹

پاسخ:
🔶اولا که عزرائیل یه نفر نیست بلکه کارگزارانی رو در اختیار داره

🔶ثانیا این ور و اون ور بودن برای فرشتگان الهی معنا نداره.چون مجردند و از خصوصیات مادی به دورند.

🔶 این مکان و آن مکان هم جز ماده و از عوارض ماده هستند.

🔶نمونه ی بارزش خوابه.ممکنه برای شما پیش اومده باشه که چند نفر به صورت همزمان و در یه شب خواب شما رو دیده باشند.

✳️جواب تکمیلی:
🔶خداوند از فرشتگان و از مردم رسولانی را برگزیده است.
آنگاه هر که از اهل اطاعت باشد، متصدی قبض روح او فرشتگان رحمت هستند و آنکه اهل گناه و نافرمانی باشد متولی قبض روحش ملائکه عذاب می باشند و برای فرشته مرگ یارانی و همکارانی از فرشتگان رحمت و عذاب وجود دارد که به فرمان او صادر می شوند و فعل همگی آنها فعل اوست و تمامی آنچه انجام می دهند منسوب به اوست و در این صورت فعل آنها فعل فرشته مرگ و فعل ملک الموت، فعل خداست.
زیرا او است که جانها را توسط هرکه بخواهد می گیرد و می بخشد و منع می کند و ثواب می دهد و عقوبت می کند توسط هرکه بخواهد و حتماً فعل کسانی که امین او هستند، فعل خود او محسوب می شود. پس چیزی را نمی خواهند مگر آنکه خدا بخواهد.

ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺍﺳﺖ...

☎️زنگ عبرت
💢ایران قبل از اسلام یا بعد از انقلاب اسلامی
✅ از بس بعضیا ایران کوروش وقبل از اسلام بهش پرداختند گفتیم ما بگیم ما هم ایران وایرانی خیلی دوست داریم اما اون ایرانی که ما خیلی دوسش داریم این ایرانه …
به اشتراک بگذارید تا کمی هم از داشته هایمان بدانیم!

✅ اینجا ایران است…..
بیمارستان نمازی شیراز جزؤ سه بیمارستان برتر دنیا برای پیوند کبد در دنیا

✅ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺍﺳﺖ…
ﻗﺪﺭﺕ ﺍﻭﻝ ﻧﻈﺎﻣﯽ ﻣﻨﻄﻘﻪ

✅ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺍﺳﺖ…
ﺍﻣﻦ ﺗﺮﯾﻦ ﺁﺳﻤﺎﻥ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺑﻪ ﯾﺎﺭﯼ ﭘﺪﺍﻓﻨﺪ ﻫﻮﺍﯾﯽ ﺧﺎﺗﻢ ﺍﻻﻧﺒﯿﺎ(ﺹ‏)

✅ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺍﺳﺖ…
ﺟﺰﻭ ﺑﯿﺴﺖ ﮐﺸﻮﺭ ﺳﺎﺯﻧﺪﻩ ﻧﺎﻭﺷﮑﻦ ﺩﺭ ﺩﻧﯿﺎ

✅ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺍﺳﺖ…
ﺩﺍﺭﻧﺪﻩ ﺭﮐﻮﺭﺩ ﺳﺮﯾﻊ ﺗﺮﯾﻦ ﺍﮊﺩﺭ ﺩﻧﯿﺎ(100متر در ثانیه)

✅ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺍﺳﺖ…
ﺷﮑﺎﺭگاه ﭘﻬﭙﺎﺩ RQ170 ﻓﻮﻕ ﭘﯿﺸﺮﻓﺘﻪ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎی ﻭ ﺳﺎﺧﺖ ﻣﺪﻝ ﺍﯾﺮﺍنی

✅ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺍﺳﺖ…
ﭘﺮﻭﺍﺯ ﻣﻮﻓﻖ ﭘﻬﭙﺎﺩ ﺷﺎﻫﺪ ﺑﺮﻓﺮﺍﺯ ﺁﺳﻤﺎﻥ ﺍﺳﺮﺍﺋﯿﻞ ﺑﻪ ﻣﺪﺕ 3ﺳﺎﻋﺖ ﻭ ﻋﮑﺴﺒﺮﺩﺍﺭﯼ ﺍﺯ ﻧﻘﺎﻁ ﻓﻮﻕ ﻣﺤﺮﻣﺎﻧﻪ ﺑﺪﻭﻥ ﻫﯿﭻ ﻣﺎﻧﻌﯽ

✅ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺍﺳﺖ…
ﯾﻌﻨﯽ ﻋﮑﺲ ﺑﺮﺩﺍﺭﯼ ﺍﺯ ﺧﺎﮎ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺭﻭﯾﺎﯾﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﻭ ﺍﺳﺮﺍﺋﯿﻞ!!!

✅ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺍﺳﺖ…
ﺟﺰﻭ ﭼﻬﺎﺭ ﮐﺸﻮﺭ ﻣﻮﻓﻖ ﺩﺭ ﺷﺒﯿﻪ ﺳﺎﺯﯼ ﺣﯿﻮﺍﻧﯽ

✅ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺍﺳﺖ…
ﺩﻭﻣﯿﻦ ﮐﺸﻮﺭ ﺑﺮﺗﺮ ﺩﻧﯿﺎ ﺩﺭ ﺗﺤﻘﯿﻘﺎﺕ ﻣﻐﺰ ﻭ ﻧﺨﺎﻉ

✅ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺍﺳﺖ…
ﮐﺸﻮﺭﯼ ﮐﻪ ﺍﻟﻘﺎﻋﺪﻩ, ﺩﺍﻋﺶ, ﻃﺎﻟﺒﺎﻥ ﮐﻪ ﻫﯿﭻ, ﺣﺘﯽ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﻭ ﺍﺳﺮﺍﯾﯿﻞ ﻫﻢ نمی توﺍﻧﻨﺪ ﺍﻣﻨﯿﺘﺶ ﺭﺍ ﺑﯽ ﺛﺒﺎﺕ ﮐﻨﻨﺪ

✅ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺍﺳﺖ…
ﮐﺸﻮﺭﯼ ﮐﻪ ﺗﻌﺎﺩﻝ ﺳﯿﺎﺳﯽ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺩﺳﺖ ﺩﺍﺭﺩ

✅ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺍﺳﺖ…
ﮐﺸﻮﺭﯼ ﮐﻪ ﻭﻗﺘﯽ ﻣﯿﺨﻮﺍﻫﻨﺪ ﺑﺎ ﺍﻭ ﺑﺠﻨﮕﻨﺪ, ﺗﮏ ﺑﻪ ﺗﮏ ﻭﺍﺭﺩ ﻧﻤﯿﺸﻮﻧﺪ, ﺑﻠﮑﻪ ﺑﺨﺎﻃﺮ ﻗﺪﺭﺕ ﺑﯿﺤﺪﺵ 84 ﮐﺸﻮﺭ ﻣﺘﺤﺪﺃ ﺑﻪ ﺍﻭ ﺣﻤﻠﻪ ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ ﻭ ﺁﺧﺮ ﻫﻢ ﭘﺲ ﺍﺯ 8 ﺳﺎﻝ ﻧﻤﯿﺘﻮﺍﻧﻨﺪ ﯾﮏ ﻭﺟﺐ ﺍﺯ ﺧﺎﮐﺶ ﺭﺍ ﺍﺷﻐﺎﻝ ﮐﻨﻨﺪ.

✅ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺍﺳﺖ…
ﺟﺰﻭ ﺩﻩ ﮐﺸﻮﺭ ﺑﺮﺗﺮ ﺩﻧﯿﺎ ﺩﺭ ﻋﻠﻮﻡ ﻧﺎﻧﻮﺗﮑﻨﻮﻟﻮﮊﯼ

✅ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺍﺳﺖ…
ﺗﻨﻬﺎ ﮐﺸﻮﺭ ﺩﺳﺖ ﯾﺎﻓﺘﻪ ﺑﺮ ﺗﮑﻨﻮﻟﻮﮊﯼ ﻫﺴﺘﻪ ﺍﯼ ﺑﺪﻭﻥ ﮐﻤﮏ ﮐﺸﻮﺭﻫﺎﯼ ﺩﯾﮕﺮ

✅ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺍﺳﺖ…
ﺍﻭﻟﯿﻦ ﮐﺸﻮﺭ ﺳﺎﺯﻧﺪﻩ ﺩﺍﺭﻭﯼ ﮔﯿﺎﻫﯽ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﺍﻡ.ﺍﺱ

✅ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺍﺳﺖ…
ﮐﺸﻮﺭﯼ ﮐﻪ ﺩﺷﻤﻦ ﺑﺮﺍﯼ ﻧﺎﺑﻮﺩﯼ ﺍﺵ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﺭﺳﯿﺪ ﮐﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﺧﻮﺩﺑﺎﻭﺭﯼ ﻣﺮﺩﻣﺎﻧﺶ ﺭﺍ ﻧﺎﺑﻮﺩ ﮐﻨﺪ

🌹ﻫﻤﻮﻃﻦ :
ﺩﺍﺷﺘﻪ ﻫﺎﯾﻤﺎﻥ را دست کم نگیریم
ﺭﻭﺯﯼ ﮐﻪ ﺩﺷﻤﻦ ﺑﻌﺜﯽ ﺧﺮﻣﺸﻬﺮ ﺭﺍ ﮔﺮﻓﺖ
ﺟﺴﺪ ﺑﯽ ﺟﺎﻥ ﻭ ﻋﺮﯾﺎﻥ ﺩﺧﺘﺮﯼ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺗﯿﺮﮎ ﺑﻠﻨﺪﯼ ﺑﺴﺘﻪ ﻭ ﺩﺭﺁﻥ ﺳﻮﯼ ﮐﺎﺭﻭﻥ ﻣﻘﺎﺑﻞ ﭼﺸﻤﺎﻥ ﺭﺯﻣﻨﺪﻩ ﻫﺎﯼ ﻣﺎ ﮔﺬﺍﺷﺘﻪ
ﺑﻮﺩﻧﺪ !
ﺗﮑﺎﻭﺭﺍﻥ ﻧﯿﺮﻭﯼ ﺯﻣﯿﻨﯽ ﺍﺭﺗﺶ ﺑﺎ ﺗﻘﺪﯾﻢ 3 ﺷﻬﯿﺪ ﺑﺎﻻﺧﺮﻩ ﺁﻥ ﺟﺴﺪ ﺭﺍ ﭘﺎﯾﯿﻦ ﺁﻭﺭﺩﻧﺪ …
ﺳﻪ ﺷﻬﯿﺪ ﺑﺮﺍﯼ ” ﺟﺴﺪ ” ﯾﮏ ﺩﺧﺘﺮ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ …

وامابعد…

ﭘﺒﺎﻣﺒﺮ ﺍسلام (ص) :
ﺭﻭﺯﯼ ﻣﺮﺩﺍﻧﯽ ﺍﺯ ﺳﺮﺯﻣﯿﻦ ﭘﺎﺭﺱ ﺑﻪ ﺩﻭﺭ ﺗﺮﯾﻦ ﻧﻘﻄﻪ ﯼ ﻋﻠﻢ
ﺧﻮﺍﻫﻨﺪ ﺭﺳﯿﺪ

ﺯﻧﺪﻩ ﺑﺎﺩ ﺍﯾﺮﺍنی مسلمان

فقط یه ایرانی ومسلمان که می تونه بشه
حسین اسلامبولچی
رئیس شرکت مخابرات آمریکاAT&T

فقط یه ایرانی مسلمان که می تونه بشه
فرزاد ساعدپناه
مدیر فنی YAHOO

فقط یه ایرانی می تونه بشه
امید کردستانی
مدیر ارشد سایت GOOGLE

فقط یه ایرانی دینداره که میتونه بشه پرفسور خدادوست اولین و برترین جراح چشم و پیوند قرنیه دنیا

فقط یه ایرانی معتقده که می تونه بشه
پروفسور مجید سمیعی
رئیس جراحان مغز جهان در آلمان

فقط یه ایرانی میتونه بشه پروفسور مجید جمشیدی
مدیر برنامه های داخلی ایستگاه
فضایی ناسا

فقط یه ایرانی می تونه بشه
صبا ولدخانی
برنده جوانترین کاشف دنیا

فقط یه ایرانی می تونه بشه
نادر مردانلو
رئیس اولین شرکت خصوصی
پرتاب ماهواره در امریکا

این کلاه چیست که بر سر داری؟

اسیر شیطان
🌞حضرت موسی (علیه السلام) در جایی نشسته بود، ناگاه ابلیس که کلاهی رنگارنگ بر سر داشت نزد حضرت موسی (ع) آمد.
وقتی که نزدیک شد، کلاه خود را برداشت و مؤدبانه نزد حضرت موسی (ع) ایستاد.
💞حضرت موسی (ع) گفت تو کیستی؟
🌚ابلیس گفت من ابلیس هستم.
💞حضرت موسی (ع) گفت آیا تو ابلیس هستی؟ خدا تو را از ما و دیگران دور گرداند.
🌚ابلیس گفت من آمده ام به خاطر مقامی که در پیشگاه خدا داری، بر تو سلام کنم.
💞حضرت موسی (ع) گفت این کلاه چیست که بر سر داری؟
🌚ابلیس گفت با رنگ ها و زرق و برق های این کلاه، دل انسان ها را می ربایم.
💞حضرت موسی (ع) گفت به من از گناهی خبر ده که اگر انسان آن را انجام دهد، تو بر او چیره می شوی و هر جا که بخواهی، او را به می کشی.
🌚ابلیس گفت سه گناه است که اگر انسان گرفتار آن بشود، من بر او چیره می گردم:
1⃣. هنگامی که او، خودبین شود و از خودش خوشش آید.
2⃣. هنگامی که او عمل خود را بسیار بشمارد.
3⃣. هنگامی که گناهش در نظرش کوچک گردد.
📗منبع: داستان های اصول کافی، جلد 2، صفحه 262

أللَّھُـمَ؏ َـجِّـلْ لِوَلیِڪْ ألْـفَـرَج
نمایش کمتر

1 3

 • سخنان بزرگان

 • سايبري

 • کاربران آنلاین

  • شمس
  • انــــتـــــــظاری
  • صهباء
  • تســـنیم
  • عشق در هر گوشه ای افسانه ای خواند زمن
  • مصطفوی
  • زهرا یوسفوند مفرد
  • اسحاق طلبه
 • حباب

  کد حباب و قلب
  کد حباب و قلب
 • ك

 • گ

 • پ

 • http://blog69.kowsarblog.ir/

 • ف

 •  
  مداحی های محرم