موضوع: "اقليم ادبيات"

نکته های ناب رهبری

نکته های ناب رهبری

کتاب انتخابی من “نکته های ناب رهبری 3″ بود که حسن قدوسی زاده مولف آن وناشرش دفتر نشر معارف می باشد و در تعداد 112 صفحه منتشر شده است .
این مجموعه 6 جلدی با عنوان «نکته ‏های ناب» گلچینی دلنشین و جذاب از بیانات رهبر فرزانه انقلاب، حضرت آیت‏الله خامنه‏ ای است که در طول سال‏ های 83-68 در جمع دانشجویان، استادان و مسئولین شورای عالی انقلاب فرهنگی ایراد گردیده است.جلد سوم این مجموعه ، دارای موضوعات نظام و انقلاب و استکبار جهانی می باشد.
من در کتاب نکته های ناب سه ، پی بردم که رهبر به تاثیر دین وارزشهای دینی و الهی در تولید علم وجنبش نرم افزاری اشاره می کند و می گوید که مردم سالاری دینی از برکات این نظام است ولی اگر کسی ادعا کند که نظام اسلام ما هیچ عیبی ندارد گزاف گفته است .
در این کتاب همچنین به بیان ویژگی های رهبر ومهم ترین مسئولیت او پرداخته شده و جوان بودن کشور را فرصت بسیار خوبی برای نظام و دشمنان نظام بر شمرده است . عوامل مرگ وحیات انقلاب ومعنای استکبار واهدا ف آن را بیان نموده واهداف پنهان آمریکایی ها را برای مذاکره با ایران توضیح داده است . رهبر در این کتاب بیان می کند که سلب اعتماد مرد از کارایی نظام از اهداف استکباری آمریکاست وشرط ما برای رابطه با آمریکا توبه این کشور است.
با خواندن این کتاب ، بر بینش وروشنگری من نسبت به سیاست های آمریکا ونظام استکباری افزوده شد. به هر حال خواندن این کتاب را به کسانی که به مسائل سیاسی وانقلابی علاقه دارند پیشنهاد می کنم .
التماس دعا

تصاویری از آرامگاه محقق ادبی، روزنامه‌نگار و شاعر ایرانی حبیب یغمایی

تصاویری از آرامگاه محقق ادبی، روزنامه‌نگار و شاعر ایرانی حبیب یغمایی

‍ حبیب یغمایی در سال 1280 خورشیدی در شهر خور متولد شد. 👈حبیب یغمایی در 24 اردیبهشت 1363 در سن 86 سالگی در تهران درگذشت. پیکر او به شهر خور منتقل شد و در آرامگاه احداثی وی به خاک سپرده شد.
شعر روباه و زاغ از معروف ترین اشعار آورده شده در کتاب فارسی دوم ابتدایی از سروده های حبیب یغمایی است.
بزرگ‌ترین خدمت حبیب یغمایی به زبان فارسی و حوزه پژوهش‌های ایرانی، چاپ و نشر مرتب مجله یغما طی سی و یک سال است.
__________
📷تصاویر آرامگاه استاد در لینک زیر👇

https://goo.gl/fFxOcl 👈

ادامه »

الهم عجل لوليك الفرج

الهم عجل لوليك الفرج

🌺 امام علی (علیه السلام):

✅ اگر سه چیز را در زندگیتان اصلاح کنید ,خداوند سه چیز دیگر را برای شما اصلاح میکند:

💐🌷باطنت را اصلاح کن خداوند ظاهرت را اصلاح میکند و خوبی ات را سر زبانها می اندازد.

🌷💐 رابطه ات را با خدا اصلاح کن ,خداوند رابطه ات را با مردم اصلاح میکند و باعث احترام خلق به تو میشود.

🌺🌷 آخرتت را اصلاح کن , خداوند امر دنیای تو را اصلاح میکند.

#محاسبه
هرشب ده دقیقه اعمال روزمون رو محاسبه کنیم

افلاطون

‍ 👤 ‍#افلاطون می‌گوید:

«اﻓﺮﺍﺩﯼ ﮐﻪ ﺑﺎ ﻣﺎ ﻫﻢ‌ﻋﻘﯿﺪﻩ هست‌ند، ﺑﻪ ﻣﺎ ﺁﺭﺍﻣﺶ می‌دهند، ﻭ ﺍﻓﺮﺍﺩﯼ ﮐﻪ ﻣﺨﺎﻟﻒ ﺑﺎ ﻋﻘﯿﺪﻩ‌ﯼ ﻣﺎ هست‌ند، ﺑﻪ ﻣﺎ ﺩﺍﻧﺶ!…
ﺁﺩﻣﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﻟﺬّﺕ ﺑﺮﺩﻥ ﺍﺯ #ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺑﻪ ﺁﺭﺍﻣﺶ ﻧﯿﺎﺯ ﺩﺍﺭﺩ؛ ﻭ ﺑﺮﺍﯼ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﮐﺮﺩﻥ ﺑﻪ ﺩﺍﻧﺶ.».

عظمت در چگونگی دیدن است

دختر دانش آموزی صورتی زشت داشت . دندان هایی نامتناسب با گونه هایش ،موهای کم پشت و رنگ چهره ای تیره . روز اولی که به مدرسه جدیدی آمد ، هیچ دختری حاضر نبود کنار او بنشیند . نقطه مقابل او دختر زیبارو و پولداری بود که مورد توجه همه قرار داشت .او در همان روز اول مقابل تازه وارد ایستاد و از او پرسید : میدونی زشت ترین دختر این کلاسی ؟ یک دفعه کلاس از خنده ترکید … بعضی ها هم اغراق آمیزتر می خندیدند . اما تازه وارد با نگاهی مملو از مهربانی و عشق در جوابش جمله ای گفت که موجب شد در همان روز اول، احترام ویژه ای درمیان همه و از جمله من پیدا کند اما بر عکس من ، تو بسیار زیبا و جذاب هستی . او با همین یک جمله نشان داد که قابل اطمینان ترین فردی است که می توان به او اعتماد کرد و لذا کار به جایی رسید که برای اردوی آخر هفته همه می خواستند با او هم گروه باشند . او برای هر کسی نام مناسبی انتخاب کرده بود . به یکی می گفت چشم عسلی و به یکی ابرو کمانی و … . به یکی از دبیران ، لقب خوش اخلاق ترین معلم دنیا و به مستخدم مدرسه هم محبوب ترین یاور دانش آموزان را داده بود . آری ویژگی برجسته او در تعریف و تمجید هایش از دیگران بود که واقعاً به حرف هایش ایمان داشت و دقیقاً به جنبه های مثبت فرد اشاره می کرد مثلاً به من می گفت بزرگترین نویسنده دنیا و به خواهرم می گفت بهترین آشپز دنیا ! و حق هم داشت . آشپزی خواهرم حرف نداشت و من از این تعجب کرده بودم که او توی هفته اول چگونه این را فهمیده بود سالها بعد وقتی او به عنوان شهردار شهر کوچک ما انتخاب شده بود به دیدنش رفتم و بدون توجه به صورت ظاهری اش احساس کردم شدیداً به او علاقه مندم . پنج سال پیش وقتی برای خواستگاری اش رفتم ، دلیل علاقه ام را جذابیت سحر آمیزش میدانستم و او با همان سادگی و وقار همیشگی اش گفت: برای دیدن جذابیت یک چیز ، باید قبل از آن جذاب بود ! در حال حاضر من از او یک دختر سه ساله دارم . دخترم بسیار زیبا ست و همه از زیبایی صورتش در حیرتند روزی مادرم از همسرم سؤال کرد که راز زیبایی دخترمان در چیست ؟ همسرم جواب داد :من زیبایی چهره دخترم را مدیون خانواده پدری او هستم . و مادرم روز بعد نیمی از دارایی خانواده را به ما بخشید. تئودور داستایوفسکی عظمت در دیدن نیست عظمت در چگونگی دیدن است 👏👏👏

اسکار وایلد

این روزها مردم قیمت همه چیز را می دانند ولی ارزش هیچ چیز را نمی دانند.
اسکار وایلد
اسکار فینگل اُ فلاهرتی ویلز وایلد (متولد 16 اکتبر 1854 – متوفی 30 نوامبر 1900) نویسنده، نمایشنامه‌نویس و شاعر ایرلندی بود. او بعد از نوشتن به شکل‌های مختلف در دهه 1880، تبدیل به یکی از محبوب‌ترین نمایشنامه‌نویسان لندن در اوایل دهه 1890 شد. امروزه وایلد به خاطر اپیگرام‌ها (جملات کوتاه و کنایه‌آمیز)، رمان تصویر دوریان گری، نمایشنامه‌ها، و همچنین شرایط زندانی شدن و مرگ زود هنگامش به یاد آورده می‌شود.

اطلاعات بیشتر http://www.nikend.com/quote/list?author=oscar+wilde#ixzz4bUk5vkku

1489657256816954_3fdfdf55.jpg

1489657256hjhjhj.gif

(وقتی چترت خداست)

(وقتی چترت خداست)

#برای_شادی_روح_امام_و_شهدا_و_سلامتی_مدافعــــــــــان_حرم_صلوات
#اللهم_صل_علی_محمد_و_آل_محمد_و_عجل_فرجهم_و_اهلک_عدوهم_و_اید_امامنا_خامنه_ای_بحق_القران


هر گاه دعایت مستجاب نشد بنشین گــوشه ای

و یـــک دلِ ســیر گریـــه کن شایــد لازم بــاشد

در لابه لای گریه هایت بگویی

اللّهم-اغــفر-لــی-الـذّنــوب-التّـی-تحــبـس-الــدعاء
**************************
(وقتی چترت خداست)
بگذار ابر سرنوشت هر چقدر میخواهد ببارد

(وقتی دلت با خداست)
بگذار هر کس میخواهد دلت را بشکند

(وقتی توکلت با خداست)
بگذار هر چقدر میخواهند با تو بی انصافی کنند

(وقتی امیدت با خداست)
بگذار هر چقدر میخواهند نا امیدت کنند

(وقتی یارت خداست)
بگذار هر چقدر میخواهند نا رفیق شوند

(همیشه با خدا بمان )
چتر پروردگار، بزرگترین چتر دنیاست

چتر خدا بالای سر زندگیتون دوستان مهربانم
حضرت_محمد(ص):
أسرَعُ الدُّعاءِ إجابَةً دَعوَةُ غائِبٍ لِغائِبٍ.

نزدیک ترین دعا به اجابت، دعا براى فرد غایب است.
الکافى ج 2 ، ص 510
#دعا مناجات

ابتدا در حق دیگران دعا کنید و سپس خود را دعا کنید
☘برادرم ، خواهرم بنگر چگونه نماز میخوانی!!!☘
****************************
الهی نام تو ما را جواز،
مهر تو ما را جهاز،
شناخت تو ما را امان،
لطف تو ما را عیان.

الهی ضعیفان را پناهی.
قاصدان را بر سر راهی.
مومنان را گواهی.
چه عزیز است آن کس که تو خواهی…

الهی در جلال رحمانی،
در کمال سبحانی،
نه محتاج زمانی و نه آرزومند مکانی،
نه کس به تو ماند و نه به کسی مانی.
پیداست که در میان جانی،
بلکه جان زنده به چیزی است که تو آنی

الهی ﻋﻄﺎ ﮐﻦ به عزیزان و دوستانمان
ﻫﺮ ﺁنچه ﺑﺮﺍﯾﺸﺎﻥ ﺧﯿﺮ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺩﻟﺸﺎﻥ ﺭﺍ
ﻟﺒﺮﯾﺰ ﮐﻦ ﺍﺯ ﺷﺎﺩﯼ ﻭ ﻟﺒﺎﻧﺸﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﺎ ﮔﻞ ﻟﺒﺨﻨﺪ
ﺷﮑﻮﻓﺎ ﮐﻦ …..
امین یا رب العالمیـــن
))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))


روزی دختری از یک مرد صاحب دلی خلوت نشین می خواهد به منزلشان بیاید و به همراه پدرش به دعا بپردازد. وقتی مرد وارد منزل می شود، پیرمردی را می بیند که بر روی تخت دراز کشیده و یک صندلی خالی نیز کنار تخت وی قرار دارد.
پیرمرد با دیدن آن مرد گفت: شما چه کسی هستید؟ و اینجا چه می کنید؟! آن مرد خودش را معرفی کرد و گفت: من در اینجا یک صندلی خالی می بینم گمان می کردم منتظر آمدن من هستید…!

پیرمرد گفت: آه بله… صندلی …خواهش می کنم بفرمایید بنشینید .لطفا در را هم ببندید. آن مرد با تأمل و درحالی که گیج شده بود، در را بست. پیرمرد گفت: من هرگز مطلبی راکه می خواهم بشما بگویم به کسی،حتی دخترم نگفته ام.

راستش در تمام زندگی اهل عبادت و دعا نبودم تا اینکه چهار سال پیش بهترین دوستم به دیدنم آمد. او به من گفت :دوست من، فکر می کنم؛ دعا یک مکالمه ساده با خداوند است،

پس روی یک صندلی بنشین، یک صندلی خالی هم روبرویت قرار بده و با اعتقاد فرض کن که خداوند بر صندلی نشسته است این موضوع خیالی نیست. خدا وعده داده است که من همیشه با شما هستم.

سپس با او درد دل کن. درست به طریقی که هم اکنون با من صحبت می کنی. من هم چند بار این کار را انجام دادم و آنقدر برایم جالب بود که هر روز چند بار این کار را انجام می دهم.

آن مرد مهربان عمیقا تحت تاثیر داستان پیرمرد قرار گرفت و مایل شد تا پیرمرد به صحبت هایش ادامه دهد. پس از آن با همدیگر به دعا پرداختند و آن همدلِ همزبان به خانه اش بازگشت.

دو شب بعد دختر به مرد تلفن زد و خبر مرگ پدرش را به او اطلاع داد. مرد پس از عرض تسلیت پرسید :آیا او در آرامش مرد؟ دختر گفت: بله، وقتی می خواستم از خانه بیرون بروم مرا صدازد تا پیش او بروم،دست مرا در دست گرفت وبوسید.

وقتی که نیم ساعت بعد از فروشگاه برگشتم، متوجه شدم که او مرده است، اما چیز عجیبی در مورد مرگ پدرم وجود دارد. معلوم بود که او قبل از مرگش خم شده و سرش را روی صندلی کنار تختش گذاشته است…!

آیا شما دلیل اینکار او را می توانید حدس بزنید؟ مرد صاحب دل در حالی که اشک هایش را پاک می کرد گفت: ای کاش! ما هم می توانستیم مثل او از این دنیا برویم…

از گذشته تا حال، از حال تا همیشه، خدا با توست، در همین نزدیکی،
پس خوشا به حالت که اشرف مخلوقاتی و خلیفه او بر زمین.
همواره با خودت زمزمه کن :خدا در همین نزدیکی است،
بعضی وقتها سرت را بر روی زانوان خداوند قرارده،
و با او منا جا ت کن… خودت را خا لی کن .
پروردگارت همواره منتظر توست .
او مهربانترین مهربانان است..
88888888888888888888888888888

با تو سخن میگویم گاه با زبان

#برای_شادی_روح_امام_و_شهدا_و_سلامتی_مدافعــــــــــان_حرم_صلوات
#اللهم_صل_علی_محمد_و_آل_محمد_و_عجل_فرجهم_و_اهلک_عدوهم_و_اید_امامنا_خامنه_ای_بحق_القران
صدایت می کنم…
در لحظه های خیس نیایش
لحظہ هایی از جنس پرستش
با تو سخن میگویم گاه با زبان
گاه با اشـــک
خودت حاجتم را برآورده ساز

******************

چرا بعضی از ماها آنقدر که ائمه علیهم السلام رو دوست داریم خدا رو دوست نداریم؟
مهمترین نکته در دوست داشتن شناختن است. اگر یه آدم معمولی رو ببینیم هیچ حس خاصی نسبت به اون نداریم ولی اگر یک نفر اون رو به ما معرفی کنه و از فضائل و مناقب او برای ما صحبت کنه؛ مثلا بگه این آقا خَیِّره، به دیگران کمک می کنه و …، مطمئنا احساس خوبی نسبت به او پیدا می کنیم.
علت اینکه بعضی از ماها ائمه رو بیشتر از خدا دوست داریم اینه که ایشون رو بیشتر می شناسیم.
البته ائمه علیهم السلام جلوه ای از نور خداوندی و مظهر تام دستورات خداوندند؛ نه اینکه دوست داشتن و حب ایشان اشتباه و نامطلوب است بلکه این دوست داشتن منجر به دوست داشتن خدا میشه، شناخت خدا حب اهل بیت رو در دل ما ایجاد می کنه و این دو مدام یکدیگر رو تقویت می کنند.
معرفت سر منشاء احساس، و احساس سر منشاء اطاعت است.
در آیه 31 سوره آل عمران خداوند می فرماید: « قُل اِن کُنتُم تُحِبُّونَ الله فَالتَّبِعُونی » یعنی اگر خدا را دوست دارید مرا پیروی کنید.
پس اگر واقعا حب خداوند در دل ایجاد شود اطاعت از دستورات الهی که کلام پیامبر و امامان علیهم السلام است، ناخودآگاه ایجاد می شود.
عشقهای زمینی را ببینید، میشه دو تا عاشق مدتی همدیگه رو نبینن و سراغی از هم نگیرن، هر طوریه حتی تلفنی با هم عشقبازی نکنن؟!
برای همینه که می بینیم ائمه علیهم السلام اینگونه باخدا عشقبازی می کنن دعای کمیل،زیارت خمسه عشر و … همه نمونه بارز عشقبازی باخدا هستند.
البته هیچ چیزی رو نمیشه با خدا مقایسه کرد ولی برا تقریب به ذهن، مثال خوبه. پس ممکن نیست بنده ای عاشق خدا باشه ولی باهاش نجوا نکنه.
عشق واقعا موهبتیه که خدا در بدن قرار داده، یه نیازه و باعث شادابی میشه، باعث تحرک و پویایی میشه.نه مثل عشقهای زمینی که باعث رکود و حواسپرتی میشن.
در پایان باید توجه داشت که بیشتر ما اولیا، مدیران و مربیان این مراحل را از آخر طی می کنیم. تو باید حجاب داشته باشی، تو باید نماز بخوانی و… از اطاعت شروع می کنیم و هیچ توجهی نداریم که اطاعت بدون دوست داشتن و دوست داشتن بدون شناخت بسیار سخت و سست بوده ونمی تونه باعث حفظ شخصیت اخلاقی در کسی بشه.
برای همینه که جوونها به عشقهای مجازی رو میارن چون نیاز واقعی مغزشون درست پاسخ داده نشده مثل اینکه آدم گرسنه، شیرینی بخوره باعث میشه اشتهاش کور بشه و دیگه.
البته نباید به این بهانه عبادات رو کنار گذاشت بلکه باید سعی کینم روز به روز بر معرفتمون نسبت به خدا افزوده بشه اون موقع است که می بینیم دستورات اسلام عزیز رو با دل و جان پذیرا می شیم.
انشاء الله

وقتــی سکوت خــدا را در برابر راز ُ نیــازت دیدی
نگــو خـدا با مــن قهر است…
او به تمـام کـائنات فرمــان سکوت داده
تــا حرف دلـــت را بشـــنود…
پس حرف دلــت را به او بگــو…
#حدیث_قدسی
خداﻭﻧﺪ ﻣﺘﻌﺎﻝ ﺑﻪ ﺣﻀﺮﺕ ﻣﻮﺳﯽ (ﻋﻠﯿﻪ ﺍﻟﺴﻼﻡ) ﻓﺮﻣﻮﺩ :
ﺍی موسی!
من شش ﭼﻴﺰ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺷﺶ ﺟﺎ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺩﻡ؛ ﻭﻟی ﻣﺮﺩﻡ ﺩﺭ
ﺟﺎی ﺩﻳﮕﺮ ﺁﻧﻬﺎ ﺭﺍ ﺟﺴﺖ ﻭ ﺟﻮ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ ﻭ ﺍﯾﻦ ﺩﺭ ﺣﺎﻟﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻫﺮﮔﺰ
ﺁﻧﻬﺎ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺁﻧﺠﺎ ﻧﺨﻮﺍﻫﻨﺪ ﻳﺎﻓﺖ! .
🌸 رﺍﺣﺘی ﻭ ﺁﺳﺎﯾﺶ ﺭﺍ ﺩﺭ
ﺁﺧﺮﺕ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺩﻡ وﻟﻲ ﻣﺮﺩﻡ ﺩﺭ ﺩﻧﻴﺎ ﺑﻪ ﺩﻧﺒﺎﻝ ﺁﻥ ﻣﻲﮔﺮﺩﻧﺪ!
🌸 عزت ﻭ ﺷﺮﻑ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻋﺒﺎﺩﺕ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺩﻡ ﻭﻟﻲ ﻣﺮﺩﻡ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺩﺭ
‘ﭘﺴﺖ ﻭ ﻣﻘﺎم ﻣیﺟﻮﻳﻨﺪ!
🌸 ﺑﻲﻧﻴﺎﺯﻱ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻗﻨﺎﻋﺖ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺩﻡ ﻭﻟی ﻣﺮﺩﻡ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺯﻳﺎﺩﻱ ﻣﺎﻝ
ﻭ ﺛﺮﻭﺕ ﺟﺴﺘﺠﻮ می کنند! .
🌸 رﺳﯿﺪﻥ ﺑﻪ ﺑﺰﺭﮔﯽ ﻭ ﻣﻘﺎﻡ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻓﺮﻭﺗﻨی ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺩﻡ ﻭﻟﻲ ﻣﺮﺩﻡ ﺁﻥ ﺭﺍ
ﺩﺭ ﺗﻜﺒّﺮ ﻭ ﺧﻮﺩ برتر ﺑﻴﻨی ﻣﯽ ﺟﻮﯾﻨﺪ!
🌸 ﮐﺴﺐ ﻋﻠﻢ ﺭﺍ ﺩﺭ ﮔﺮﺳﻨﮕﯽ ﻭ ﺗﻼﺵ ‘ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺩﻡ ﻭﻟی ﻣﺮﺩﻡ ﺑﺎ ﺷﮑﻢ
ﺳﯿﺮ ﺩﻧﺒﺎﻝ ﺁﻥ میگردند! .
🌸 ﺍﺟﺎﺑﺖ ﺩﻋﺎ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻟﻘﻤﻪ ﺣﻼﻝ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺩﻡ ﻭﻟﻲ ﻣﺮﺩﻡ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺩﺭ
‘ﻃﻠﺴﻢ ﻭ ﺟﺎﺩﻭ ﺟﺴﺖ ﻭ ﺟﻮ می کنند!

>

1485505305img_20170125_082225.jpg******8888888888888888888
💠شاخه های درخت
ﺩﯾﺪﻩ ﺍﯾﺪ ﮐﻪ ﻧﻮﮎ ﺷﺎﺧﻪ ﻫﺎﯼ ﯾﮏ ﺩﺭﺧﺖ ﺑﺎﺭﯾﮏ ﻭ ﺷﮑﻨﻨﺪﻩ ﺍﻧﺪ . .
ﻭ ﺍﯾﻦ ﻧﺸﺎﻥ ﻣﯽ ﺩﻫﺪ ﮐﻪ ﺷﺎﺧﻪ ﻫﺎﯼ ﺩﺭﺧﺖ ﻫﺮ ﭼﻪ ﺍﺯ ﺗﻨﻪ ﯼ ﺧﻮﺩﻓﺎﺻﻠﻪ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﻭ ﺩﻭﺭﺗﺮ ﺑﺎﺷﻨﺪ ،
ﺿﻌﯿﻒ ﺗﺮ ﻭ ﺷﮑﻨﻨﺪﻩ ﺗﺮ ﻭﻧﺎﺯﮎ ﺗﺮ ﻣﯿﺸﻮﻧﺪ . . .
ﻭ ﻫﺮ ﭼﻪ ﻫﻢ ﻧﺰﺩﯾﮑﺘﺮ ﺑﺎﺷﻨﺪ ﺿﺨﯿﻢ ﺗﺮ ﻭ ﻗﻮﯾﺘﺮ .
ﺣﺎﻝ ﻣﺎﺟﺮﺍﯼ ﻣﺎ ﺁﺩﻡ ﻫﺎ ﻧﯿﺰ ﺩﻗﯿﻘﺎ ﺍﺯ ﻫﻤﯿﻦ ﻗﺮﺍﺭ ﺍﺳﺖ .
ﯾﻌﻨﯽ ﻫﺮ ﭼﻪ ﺍﺯ ﺍﺻﻞ ﺧﻮﺩ ﮐﻪ ” ﺧﺪﺍﺳﺖ ” ﺑﯿﺸﺘﺮ ﻓﺎﺻﻠﻪ ﺑﮕﯿﺮﯾﻢ ،ﻋﺎﺟﺰﺗﺮ ﻭ ﻧﺎﺗﻮﺍﻥ ﺗﺮ ﻣﯽ ﺷﻮﯾﻢ . . .
ﻭ ﻫﺮ ﭼﻪ ﺑﻪ ” ﺧﺪﺍ” ﻧﺰﺩﯾﮏ ﻭ ﻧﺰﺩﯾﮑﺘﺮ ﺑﺎﺷﯿﻢ ﻧﯿﺮﻭﻣﻨﺪﺗﺮ ﻭ ﺗﻮﺍﻧﺎﺗﺮﯾﻢ.
اینکه پیامبر (ص) اینهمه در بین عالم و آدم توانا می نماید ، بخاطر این است که نسبت به حق و حقیقت ، که خدا و راه خداست هیچگاه کوتاه نیامد و کوتاهی نکرد و فاصله نگرفت و دور نشد .
لایقصر عن الحق
📚کتاب سلوک باران – حجت الاسلام محمد رضا


 • سخنان بزرگان

 • سايبري

 • کاربران آنلاین

  • رحیمی
  • محمدی
  • نیلوفر
  • somayye java
  • moshaver payannameh
 • حباب

  کد حباب و قلب
  کد حباب و قلب
 • ك

 • گ

 • پ

 • http://blog69.kowsarblog.ir/

 • ف

 •  
  مداحی های محرم