موضوع: "استاد پناهيان"

بنده به شهید حسن باقری خیلی علاقه دارم.

پناهیان
بنده به شهید حسن باقری خیلی علاقه دارم.☺️

🔺زمان تولد چون زودتر از موعد به دنیا اومده بود خیلی ریز و ضعیف بوده

🔸انقدر که انگار میمیره و پدر و مادرش میذارن پشت در تا فردا صبح برن خاکش کنن.

🔷اما نصف شب میبینن سرو صدایی میاد و میرن میبینن بچشون زنده هست…

🔷 همچین آدمی بعدا میشه نیروی اطلاعات سپاه و در نهایت مغز متفکر طراحی عملیات های مختلف میشه.

در سنین پایین فرماندهی عملیات های بزرگ رو به عهده میگیره.

🌹یه آدم حسابی و یکی از اولیای الهی میشه و با شهادت غریبانه خودش به دیدار معشوقش یعنی خداوند متعال میره

💖و در جوار پروردگار عالم زندگی میکنه….

🌷سلام بر او وقتی که به دنیا اومد
و وقتی به شهادت رسید
و روزی که مبعوث خواهد شد…

دعاى توسل و روزی 70 مرتبه سوره حمد

صیحتى از #آیت_الله_شاه_آبادى

🔵 نماز جماعت که تمام شد بلند شدم و به محراب ایشان رفته و کنار ایشان نشستم. گفتم : حاج آقا من را نصیحتى کنید و نکته ای را برای من بفرمایید.
🔻ایشان فرمود : من دو نکته را به شما می گویم، هم خودت مراعات کن و به دوستان و بستگان خود نیز سفارش کن به این دو نکته عمل کنند، چون مردم از این دو نکته غافل هستند در حالیکه واقعا مشکل گشاست.

🔻اول اینکه : هر روز یک مرتبه دعای توسل را بخوان، چون مردم ارزش و عظمت این کار را نمی دانند، در حالیکه می توانند همه #حوائج خود را با همین #دعای_توسل برآورده کنند.
🔻پرسیدم : چگونه می توانند #حاجات خود را با این دعا برآورده کنند؟🔺فرمود : یک حاجت را در نظر بگیرند و برای برآورده شدن آن روزی یکبار دعاى توسل را بخوانند بعد از چند روز می بینند که دعایشان مستجاب شده و به حاجت خود رسیده اند، ایندفعه حاجت بعدی را در نظر گرفته و این بار برای این حاجت دعای توسل را بخوانند و به همین ترتیب به تدریج همه حوایج خود را برآورده می کنند.

🔻دوم اینکه : روزی 70 مرتبه سوره حمد را بخوانند که اگر چنین کنند، تمامی بیماری های خود را می توانند برطرف کنند، چرا که #رسول_خدا (ص) فرمود : اگر کسی از دنیا رفت و شما 7 یا 70 مرتبه #سوره_حمد را خواندی و او زنده شد، اصلا تعجب نکن.
زیرا این اثر این سوره است.

🔻ایشان فرمود : من از روزی که این ویژگی را از این سوره دیده ام اصلا به پزشک مراجعه نکردم و به محض اینکه مریض می شدم 70 مرتبه سوره حمد آن روزم را به نیت شفای آن بیماری می خواندم و شفا می گرفتم.

🔻بنابراین من به شما توصیه می کنم که :

🔹«روزی یکمرتبه دعای توسل و 70 مرتبه سوره حمد را فراموش نکن و در طول عمرت به این دو پایبند باش و پیش همه دوستان و آشنایان خود نیز این دو مساله را مطرح کن و سفارش کن هر روز انجام دهن

پدر و مادرت را خوشنود کن

پدر و مادرت را خوشنود کن

آیت‌الله العظمی بهجت (ره) :

🌸✨˝ اگر گرفتاری و حاجت داری, پدر و مادرت را خوشنود کن و اگر زنده نیستند برایشان صدقه بده، چون مردگان زنده‌اند وما توانایی دیدنشان را نداریم˝

هیچ‌کس نمى‌ماند

هیچ‌کس نمى‌ماند

امام هادى (علیه‌السلام) : اگر نه این بود که پس از غیبت قائم آل محمد، برخى از علما وجود دارند که به سوى او دعوت مى‌کنند و مردم را به حضرتش سوق مى‌دهند و از دینش با استدلال‌هاى الهى حمایت مى‌کنند و ضعیفان از بندگان خدا را از افتادن در دام ابلیس و یارانش، رهایى مى‌بخشند، پس به تحقیق هیچ‌کس نمى‌ماند جز اینکه از دین خدا بر مى‌گشت. ولى آن عالمان زمان قلوب ضعفاى شیعه را مى‌گیرند همان گونه که ناخداى کشتی، سکان و فرمان کشتى را مى‌گیرد و پس آنها نزد خداى عزوجل از همه برترند.
منبع: بحارالانوار،‌ ج51،ص156

شیرینی مهمانی خدا را بچشیم

⭕️جشن اولیای خدا؛ فرصتی برای پاسخ به نیازهای بی‌پایانشان

💠 خیلی‌ها فکر می‌کنند اهل معنویت به این دلیل توانسته‌اند همیشه با خدا سرکنند که از تنوّع و تفریح و بسیاری از شادی‌های طبیعی مورد نیاز انسان گذشته‌اند، و مثلاً با دنیا قهر کرده‌اند؛ و اجری که در قیامت دریافت می‌کنند به‌خاطر زجری است که در «با خدا بودن» می‌کشند.

💠 واقع مطلب این است که تنها این گروه هستند که در غیر ماه رمضان نیز همیشه در دل‌هایشان ضیافتی و سوری برپاست و اصل مهمانی هم برای اینها برگزار شده است و مابقی مردم در حاشیۀ این مهمانی‌اند.

💠 به همین دلیل ماه رمضان عید اولیاء خدا نام گرفته است، آنجا که امام زین‌العابدین‌(ع) فرمودند: «اَلسَّلامُ عَلَیکَ یا شَهرَالله الأکبَرِ وَ یا عِیدَ اَولِیائِه؛ سلام بر تو ای بزرگترین ماه خدا و ای عید دوستانش.» این هم دلیل سوم برای شادی و وجد حضور در رمضان که به اولیاء خدا اختصاص دارد و کمتر کسی به این تجربۀ ناب می‌رسد.

#کتاب «شهر خدا»، #اثر #علیرضا_پناهیان

انسان عارف، فعال عرصه سیاسی است

🔵 انسان عارف، فعال عرصه سیاسی است

#عارف شدن یعنی از خود گذشتن و به خدا پیوستن
و مهمترین مصداق به خدا پیوستن یعنی فدای سعادت انسان‌ها شدن؛
و این یعنی در عرصه سیاست فعال شدن.

خدای خوش حساب ما

🔹خدای خوش حساب ما
▫️اگر برای خدا کار کنی در همین دنیا اجرت را نقدا پرداخت می‌کند و آنچه نسیه است جوائز فوق العاده‌ای‌ است که در آخرت از فضلش عنایت خواهد کرد و بالاتر از آن اگر بخواهی برای خدا عملی انجام دهی، خدا قبل از عمل تو پیش پرداخت هم خواهد داشت و خوبی‌هایت را پیش خرید می‌کند؛ کافی است عزمت جدی باشد.

آسان‌ترین امتحان

🔹آسان‌ترین امتحان
▫️اینکه هر کسی دچار چه مشکلاتی می‌شود و با چه مشکلاتی امتحان می‌شود، بسته به مجموعه شرایطی است که آن فرد دارد؛ و این را جز خدا کسی نمی‌تواند تشخیص دهد. البته طبیعی است همه از مشکلاتشان ناراضی باشند، ولی باید یقین داشت خداوند مهربان متناسب‌ترین و آسان‌ترین امتحان را از هر فرد می‌گیرد.

بهترین عامل برای اکتساب بصیرت

بهترین عامل برای اکتساب بصیرت

بهترین عامل برای اکتساب بصیرت

صبر بهترین عامل برای رسیدن به بصیرت است. شاید به همین دلیل صبر و بصر حروفشان عین هم است. آدم عجول چون خوب نمی‌‌فهمد نمی‌تواند خوب رفتار کند.

بیایید از تصورِ بهشت لذت ببریم...

⭕️ تصورِ بهشت و حیات آخرت، یکی از عوامل لذت بردن و نشاط معنوی است

⭕️ همین‌که انسان بداند «دارد به سمت یک لذت برتر می‌رود» موجب نشاط او می‌شود

⭕️ اگر انسان در آیندۀ خودش یک سرور بی‌نظیر نبیند، دچار افسردگی می‌شود

⭕️ تصورِِ بهشت، چنان لذتی در وجودت ایجاد می‌کند که می‌توانی همۀ رنج‌های دنیا را فراموش کنی!

⭕️ حجم زیاد آیات قرآن دربارۀ بهشت، برای این نیست که فقط بدانیم؛ برای این است که در آن غرق شویم و لذت ببریم! بیایید از تصور بهشت لذت ببریم…

الهم عجل لوليك الفرج يعني گناه نكنيم

الهم عجل لوليك الفرج يعني گناه نكنيم

الهم عجل لوليك الفرج يعني گناه نكنيم

چهار ذکر کلیدی برای «رفع اندوه» از دل

🌀چطور می‌توانیم از ایمان‌مان «سرور» بگیریم؟

⭕️ رفع اندوه از دل، مقدمۀ رسیدن به نشاط معنوی است/چهار ذکر کلیدی برای «رفع اندوه» از دل

🔹برای رسیدن به نشاط معنوی اول باید اندوه‌های دنیایی را از دل‌مان بزداییم، که یک راهش استفاده از ایمان است. متاسفانه ما زیاد عادت نداریم از ایمان‌مان استفاده کنیم درحالی‌که می‌توانیم از ایمان خودمان سرور بگیریم.

🔹عملیات بهره‌گیری از ایمان برای رفع اندوه و ایجاد سرور قلبی، چگونه است؟ یک عمل مهم، استفاده از ذکر است. امام صادق(ع) با معرفی چهار ذکر کلیدی، راه رفع اندوه-که مقدمۀ کسب نشاط معنوی است- را به ما نشان داده است(عَجِبْتُ لِمَنْ فَزِعَ مِنْ أَرْبَعٍ…؛ خصال صدوق/1/218)‏

1️⃣ برای از بین بردن خوف و ترس: کسی که می‌ترسد چرا به‌سوی این سخن خدا فرار نمی‌کند «حَسْبُنَا الله وَ نِعْمَ الْوَکِیل‏» (آل‌عمران/173) یعنی خدا برای ما کافی است و خدا وکیل خوبی است!

2️⃣ برای رفع اندوه و دل‌گرفتگی: کسی که دلش گرفته، چرا سراغ این سخن خدا نمی‌رود «لَّا إِلَاهَ إِلَّا أَنتَ سُبْحَانَکَ إِنىّ‏ِ کُنتُ مِنَ الظَّلِمِین» (انبیاء/87) که این به #ذکر_یونسیه مشهور است.

3️⃣ برای در امان بودن از مکر و فریب دیگران: کسی که به او مکر شده و فریبش داده‌اند، چرا این آیه را نمی‌خواند «وَ أُفَوِّضُ أَمْری إِلَى الله إِنَّ الله بَصیرٌ بِالْعِبادِ» (غافر/44) یعنی کارم را به خدا واگذار کردم و خدا نسبت به بندگانش بصیر است.

4️⃣ برای رسیدن به خواسته و آرزوی دنیایی: کسی که دنیا می‌خواهد چرا این آیۀ قرآن را نمی‌خواند «مَا شَاءَ الله لَا قُوَّةَ إِلَّا بِالله» (کهف/39) یعنی هرچه خدا بخواهد! و هیچ کسی جز خدا قدرت ندارد.

#راه_های_رسیدن به #حال_خوش_معنوی و #نشاط_زندگی-ج12-قسمت اول

1 3

 • سخنان بزرگان

 • سايبري

 • کاربران آنلاین

  • رحیمی
  • مدرسه علمیه کوثر اصفهان
  • ص....خ
  • مفرد مونث غایب
  • نرگس كثيري بيدهندي
  • تســـنیم
  • کبوتر حرم
  • فرزانه بزي
  • زهرا یوسفوند مفرد
  • عقیق
  • حوزه علمیه باقرالعلوم علیه السلام
  • somayye java
 • حباب

  کد حباب و قلب
  کد حباب و قلب
 • ك

 • گ

 • پ

 • http://blog69.kowsarblog.ir/

 • ف

 •  
  چرا امام حسین (ع) تنها ماند؟